poniedziałek, 21 czerwca 2010

Błąd 628 nie można się połączyć z siecią

 Większość informacji pochodzi ze strony TPSA.
Błąd ten ukazuje się pod windows 7. Należy pobrać i zainstalować odpowiedni sterownik pod ten system... i właśnie tu pojawia się problem, bo takich sterowników można nie znaleźć. Problem jest "łatwy" gdy po zainstalowaniu sterowników ze strony TPSA nie wyskakuje nam żaden error. Można je odnaleźć Tutaj.
1. Odłącz modem
2. Odinstaluj sterownik modemu przez Panel Sterowania, następnie zainstaluj go ponownie.


instrukcja instalacji modemu Sagem F@st 800 w Windows 7 32 i 64 bit

instrukcja instalacji modemu SpeedTouch 330 w Windows 7 32 i 64 bit

instrukcja instalacji modemu ZTE ZXDSL 852 v1 (dwu diodowy) w Windows 7 32 bit
.


Niekiedy po instalacji ukazuje się Blue Screen (przy Speedtouch 330), czyli bardzo irytujący niebieski obraz. Można i temu zaradzić.
Instalacja modemu Speedtouch 330


1. Ściągamy sterowniki:
2. Instalujemy w trybie zgodności z Windows Vista SP2. (klikamy prawym klawiszem myszy na plik instalacyjny, następnie właściwości, zakładka zgodność oraz uruchom ten program w trybie zgodności).


3. Konfigurujemy połączenie:
  • Nazwa użytkownika oraz hasło
  • Rodzaj połączenia PPPoE 0.35
4. Tworzymy plik .bat za pomocą notatnika z treścią:
  • @echo off
    ping localhost -n 30 > nul
    net start st330service
Plik zapisujemy jako nazwa.bat (Plik można pobrać również tutaj)
5. Plik wklejamy do folderu autostart. (Start > Wszystkie programy > Autostart)
6. Otwieramy menu Start i w polu wyszukiwania wpisujemy "połączenia". Z wyszukiwanych wybieramy "Wyświetl połączenia sieciowe", klikamy na nasze połączenie i klikamy utwórz skrót a następnie wklejamy go na swój pulpit.
7. Otwieramy menu Start i w polu wyszukiwania wpisujemy "services.msc". Z listy wyszukujemy "Speedtouch 330 Manager", klikamy na niego PPM i wybieramy właściwości. Tryb uruchamiania przestawiamy na ręczny.
8. Za każdym razem kiedy uruchomimy komputer będzie nam wyświetlało się okno komend i będziemy musieli poczekać 30 sekund, by nie wywaliło BSoD, wyszukujemy "services.msc" i uruchamiamy ręcznie "Speedtouch 330 Manager".
9. Łączymy się z internetem za pomocą skrótu na pulpicie.


A jeśli jednak nadal nic nie pomaga? Można zawsze uszczuplić budżet domowy i zaopatrzyć się w modem ethernetowy, lub router.
Co nam to daje? Po pierwsze pewność, że zmiana systemu operacyjnego nie spowoduje kolejnej porcji nerwowych poszukiwań.  Cała konfiguracja i oprogramowanie wgrane jest w takie urządzenie. A router, szczególnie Wifi to spore udogodnienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz