niedziela, 20 czerwca 2010

nie otwierające się strony część I

Nie otwierające się strony do dość częsty i uciążliwy problem. W pierwszej kolejności należy zweryfikować, czy sprawa faktycznie dotyczy tylko otwierania się stron, czy może całej sieci. Gdy w komputerze zainstalowane mamy komunikatory i one działają, a nie otwierają się strony, to sprawa jest jasna. Po stronie sieci jest ok. A co jak nie mamy komunikatora? Wówczas należy sprawdzić Pingowanie adresów IP. Może brzmieć to dość przerażająco, choć w gruncie rzeczy jest sprawą dość łatwą.



Klikamy START>>URUCHOM>> tu wpisujemy CMD i klikamy Ok.>> ukazuje nam się wiersz polecenia. W tym oknie zapisujemy PING 212.77.100.101 i zatwierdzamy klawiszem enter. (adres IP 212.77.100.101 jest przekształconym adresem URL do WP.PL)

użytecznymi dla nas informacjami jest Odpowiedź z tego adresu, ważne są czasy tu widać czas średni 27ms. Jest on w granicach normy, nie ma znacznych opóźnień i przesyle danych. Dalej informacja o ilości pakietów również ukazuje, że sieć działa prawidłowo. Mamy tyle samo wysłanych co odebranych.


Co w takim razie możemy zrobić? Najlepiej zainteresować się DNS-ami. Problem może leżeć w niedziałających serwerach DNS po stronie operatora, lub w błędnym jego przypisywaniu poprzez np. router. Przejdźmy więc do wprowadzania DNS-ów. Spójrz również TU.

dla systemu XP
Przechodzimy do Start>> panel sterowania>>połączenia sieciowe i internetowe>> połączenia sieciowe.
Tu znajduje połączenie które nas interesuje. Będzie to połączenie lokalne lub połączenie sieci bezprzewodowej, w zależności od tego jak łączymy się z routerem(bezprzewodowo czy poprzez kabel ethernetowy). Lub też połączenie telefoniczne (w jego właściwościach przechodzimy do zakładki sieć)

dla systemu Vista oraz windows 7
Również interesuje nas panel sterowania>>centrum sieci i udostępniania>> z bocznego menu Zarządzaj połączeniami sieciowymi.  Będzie to połączenie lokalne lub połączenie sieci bezprzewodowej, w zależności od tego jak łączymy się z routerem(bezprzewodowo czy poprzez kabel ethernetowy). Lub też połączenie telefoniczne (w jego właściwościach przechodzimy do zakładki sieć).

Wybieramy odpowiednie połączenie prawym klawiszem myszy a następnie właściwości. Tutaj powinny znajdować się na zakładce ogólnej składniki jakie wykorzystuje nasze połączenie. Interesuje nas Protokół internetowy TCP/IP v4. Może być konieczne użycie suwaka. Podświetlamy to połączenie a następnie właściwości.

 Interesuje nas zaznaczenie tak jak na rysunku. W pozycjach Preferowany oraz alternatywny serwer DNS podajemy odpowiednie ich adresy. Podawane już wcześniej w TYM wpisie. Jeśli posiadasz ruter, sprawdź również jego konfigurację, czy DHCP jest ustawione jako dynamiczne/automatyczne.

W przypadku routera ważną kwestią jest weryfikacja loginu oraz hasła do usługi internetowej, może okazać się, że parametry są nieprawidłowe lub w ogóle nie wprowadzone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz